Bedroom interior in modern style

… a nic neslyšíte!

Rendering of a modern light colored bedroomHlasitá hudba z pokoje vaší ratolesti, zvuk ždímající pračky, nepříjemný zvuk vrtačky z technické místnosti… všechny tyto zvuky nás obtěžují a je těžké od nich uniknout. Ovšem to dnes neplatí. Stačí si pořídit dveřní komplet, který dokáže všechny tyto zvuky eliminovat. A výběr je pořádně široký!
Zvukově izolační dveře je ideální pořídit do dětských pokojů, ložnic, pracoven nebo technických místností. Tyto dveře mají uvedenou hodnotu v decibelech, a ta udává o kolik se sníží prostupnost hluku do dané místnosti. Ovšem pozor! „Pořídit si pouze zvukověizolační dveře nestačí. Velice důležitá je také samotná stavba, hlavně stěny a podlaha. Pokud budou mít nízkou úroveň zvukové izolace, tak jsou zde speciální dveře zbytečné,“ doplňuje Martin Dozrál. Při odpočinku nebo relaxaci každý z nás potřebuje klid, ale bohužel se ho často nedočkáme. Nahlas puštěná televize nebo hudba, zvuk domácích spotřebičů – to vše nás ruší. A přitom stačí tak málo. „Pokud stavíte dům či byt, nebo rekonstruujete stávající a chcete pořídit nové dveře, tak si pořiďte přímo zvukověizolační dveřní komplet. Jeho základem je kvalitní těsnění po celém obvodu dveřního křídla a druhá, neméně důležitá je konstrukce, kde klíčovou roli má dveřní výplň, která je oproti běžným dveřím posílena,“ popisuje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a pokračuje: „Abychom dostáli moderním bezbariérovým trendům, je využíván také zvukově izolační mechanický práh, který je stabilní skrytou součástí těchto dveří. Při zavření dveří se automaticky vysune a utěsní milimetrovou mezeru mezi podlahou a dveřmi.

Dveře se speciální úpravou – zvukovou izolací si můžete vybírat z celé řady modelů a volit si různou povrchovou úpravu, od originálního a odolného SOLO 3D nebo CPL laminátu, přes fólii až po různě barevné lakované dveře. Ve výběru tak nejste omezeni a na první pohled nikdo nepozná, že vaše dveře toho umí víc, než jen otevírat a zavírat!

 


Posted in Interier.