01 Betonová dlažba LiaStone Colormix

Jak vybrat betonovou dlažbu

01 Betonová dlažba LiaStone Colormix

Pokud se chystáte na výběr betonové dlažby před dům, na terasu, do okolí bazénu nebo třeba na parkovací stání, mohlo by se vám hodit pár typů a trendů. Trh nabízí skutečně mnoho možností na výběr. Jak se v nabídce ale zorientovat a jak takovou dlažbu, která bude vhodná pro zamýšlené použití? Poradíme vám!

Zásadní je výška!

V první řadě byste měli vybírat podle způsobu použití dlažby, respektive podle předpokládaného zatížení. O tom, jaké zatížení dlažba zvládne vypovídá její výška. Bude-li vaše dlažba určena pouze jako pochozí, tzn. že je na ní můžete vyloučit pohyb aut, pak můžete zvolit dlažbu o výšce 60 mm (případně i nižší). Plánujete-li na dlážděné ploše pohyb osobních automobilů, i když jen občasný, měla by dosahovat výšky 80 mm. Poslední možností jsou 100 mm vysoké dlažby, které snesou ještě vyšší zatížení. Jsou tedy uzpůsobeny i pro pohyb nákladních aut.

Trendy barva a rozměry

Další kritéria výběru už se vztahují k vašemu estetickému vnímání. Tím hlavním je asi barva. Nezapomeňte, že ta tam jsou doby, kdy byla dlažba jen šedá. Betonovým dlažbám současnosti vévodí barvy!  Aktuálně jsou IN teplé zemité odstíny krémové, hnědé, červené a okrové. V kurzu jsou také různé colormixy, které zaujmou na první pohled.

Má-li být vaše betonová dlažba moderní i co do tvaru a velikosti, pak také ingorujte nudnou klasiku deset na dvacet a koukněte se po “něčem větším”. Už několik let vytlačují běžné velikosti větší obdélníkové a čtvercové formáty. Ty se  pak skládají do rozličných nápaditých skladeb, nebo se naopak na oko neskládají vůbec, aby vytvářely dojem zcela nahodilé kompozice…

Inspirace, aplikace…

Hledáte-li inspiraci, nahlédněte do katalogů a na weby výrobců, kteří přicházejí nejen s novými trendy, ale i s cennými radami pro své zákazníky. V moderních on-line aplikacích si už dlažbu sami snadno navrhnete a spočítáte cenu. Stačí pak už jen objednat…

Jedním z předních výrobců nabízejících klasický i moderní sortiment betonových dlažeb a širokou škálu zákaznických služeb je LiaStone – zahradní program společnosti Lias Vintířov, která má na trhu dlouhou tradici. Betonové dlažby LiaStone najdete v přehledném on-line katalogu na webu www.liastone.cz.  Můžete si tu také sami narvhnout vzhled dlážděné plochy, spočítat cenu dlažby, poptat dopravu nebo třeba i pokládku.

 

 


Posted in Stavba.