kamna

Jaké vytápění je nejúspornější

kamna

Stejně jako volba životního partnera i výběr úsporného vytápění závisí na vašich prioritách. V tomto případě navíc na tom, co upřednostňuje váš dům. Někde je vhodnější plynový kotel, jinde elektrický. Při pořizování nového kotle byste měli myslet také na to, jak jej instalujete. Někteří dodavatelé nabízí instalaci včetně dodávky kotle. Poradíme, jak takové dodavatele najít.

Dejte si pozor na to, aby zvolené vytápění bylo vhodné přímo pro váš dům. A to nejen z finančního hlediska. Orientačním bodem je především energetická náročnost stavby. Méně náročné nebo dokonce pasivní domy vyžadují nižší teplotu zdroje tepla. Také záleží na velikosti vaší domácnosti. Čím větší, tím budete samozřejmě potřebovat tepla více. Zdroj tepla v topném systému může být tuhé palivo, tepelné čerpadlo, plyn, nebo elektřina. Lidé je často kombinují navzájem, nebo navíc s energií z fotovoltaických panelů, které se zabydlely na českých střechách a zahradách.

kotel

Nejméně pracné jsou pro majitele domů systémy na elektřinu, nebo plyn. Teplo spustíte jen otočením kohoutku doprava. V dnešní době už nemusíte ani ničím kroutit, ale nastavit teplotu na určité hladině pomocí termostatu. Tuhá paliva jsou vhodná pro úsporné vytápění do domů s kotlem k tomu určeným. Topit takto v kamnech jinde než na chatě se v dnešní době rovná otročině. Tepelná čerpadla zase nebývají zcela úsporná.

Po výběru kotle nebo energie na úsporné vytápění je dobré zajistit si také instalaci. I když máte srdce kutila a ruce obě pravé, využijte služeb profesionála. Jeho zkušené oko už ví, kudy vést trubky, aby se dosáhlo nejlepšího efektu topení.

Plumber installing a thermostatic valve on a radiator

Víte, kde naleznete dodavatele?

Oslovte topenáře ze svého okolí pomocí formuláře na stránkách Poptávej.cz. Vyplníte zde popis poptávky, lokalitu a informace o prostorech, které mají být vytápěny. Čím budete konkrétnější, tím přesnější nabídku na míru můžete očekávat. Po odeslání formuláře s vámi poptávku projde operátor, který ji po potvrzení vyšle do světa. Následně můžete očekávat nabídky na míru ve vašem emailu. Vyberete si tu nejsympatičtější nabídku. Tato služba je pro vás zcela zdarma. Zkuste zadat poptávku ještě dnes.

vytapeni


Posted in Stavba.