hotová žumpa

Jak vyřešit absenci veřejné kanalizace?

hotová žumpa

Otázky řešení odpadních vod trápí mnoho českých domácností. Proč? Novostavby, do nichž se zejména mladí lidé stěhují, totiž v drtivé většině případů nemohou být napojeni na veřejnou kanalizaci. Jak se v takovém případě zachovat? V podstatě se nabízí tři varianty, z nich ne všechny se dají považovat za výhodné. Úkolem tohoto článku je odkrýt problematiku odpadních vod a vysvětlit čtenářům, která z nabízených možností je pro ně tou nejlepší. Zajímá vás více? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Typy řešení odpadních vod

  • septik
  • jímka
  • čov

Septik je sice jednou z těch levnějších řešení, ale svých charakterem se hodí spíše pro rekreační objekty jako je chata nebo chalupa. Jeho stavba zabere na zahradě příliš velké množství místa, takže poté nezbude prostor například pro tvorbu záhonků nebo hřiště pro děti. Toto řešení vám tedy jednoznačně nedoporučujeme.

Podstatně lepší variantou je jímka nebo-li žumpa. Žumpa má za sebou velice bohatou historii a ne nadarmo se k její stavbě lidé uchylují i nadále. Levné jímky vás budou stát příjemné peníze a drahý samozřejmě není ani jejich výsledný provoz, jelikož ušetříte za opakované rozbory odpadních vod. Jímka je pro vás sázkou na jistotu, která nezklame!

Třetí možností je domácí čistička odpadních vod, která je sice tou nejekologičtější volbou, ale na druhou stranu je také nejnákladnější. Její pořízení by vás mohlo stát poměrně značnou část letitých úspor, takže betonové žumpy Liberec stále považujeme jako to nejlepší, co vám dnešní trh nabízí. Pokud se rozhodnete pro jímku, budete ve výsledku opravdu spokojeni a zároveň také ušetříte peníze.

Slova na závěr

Otázky kolem odpadních vod skutečně neberte na lehkou váhu a vezměte si k srdci rady, které jsme se vám v tomto článku rozhodli sdělit. Pokud se jimi budete řídit, nemůžete dopadnout špatně!

 


Posted in Stavba.