bazen

Wellness doma, glamping na chalupě

bazen

Představte si, jak po náročném dni vklouznete do vody. Zaplavete si několik temp a protáhnete celé tělo. A pak přijde na řadu zasloužený pocit odpočinku. Ideálně ve víru bublin jak pod nohama, tak ve skleničce.

Koupání pokaždé jinak

Věčnou klasikou jsou bazény. Ať už venkovní, nebo interiérové. Kruhové, obdélníkové, nebo jiného tvaru i různé hloubky. Slouží zejména k aktivní zábavě, plavání a vyřádí se v něm především děti. Pokud máte potomky odrostlé a vyhledáváte spíše odpočinek, osloví vás rozhodně vířivky. Cestování po Česku ovládl tzv. glamping – luxusní kempování, kdy si pronajímáte chatku třeba i s vířivkou. A přesně to můžete mít i na své chatě.

Ale co dělat, když chcete zkombinovat přínosy obou provedení? Slyšeli jste o swim spa? Propojení bazénu a vířivky můžete umístit jak v domě, tak na zahradě. Některé typy mají obě zóny společné, ale na trhu najdete i takové, co jsou uvnitř odděleny přepážkou. Velkou výhodou je rozdělená regulace teploty vody u druhého typu. Ve vířivce tak můžete mít klidně 38 stupňů, zatímco v bazénové části 26 stupňů.

vířivka

Zapuštěný nebo položený

Bazény, vířivky i swim spa můžete mít zapuštěné v zemi, polozapuštěné, ale také pouze položené na terénu. U těch s viditelnou částí těla řešíte navíc obložení a vstup zvenku. Provedení můžete pojmout kreativně a získat tak dominantu v prostoru. Vyvýšené koupání je bezpečnější, pokud kolem pobíhají děti a domácí mazlíčci.

Jak vybrat dodavatele

Oslovte hned několik dodavatelů jednou poptávkou. Nevíte, jak na to? Vyhraďte si pár minut času a vyplňte poptávkový formulář na stránkách Poptávej.cz. Na poptávky budou v systému reagovat firmy cenovou nabídkou na míru, kterou vám pošlou na email. Nabídky si projdete v teple domova, porovnáte a vyberete tu nejlépe odpovídající vašim představám. S tímto dodavatelem se dále domlouváte osobně. Služba Poptávej.cz je pro vás jako poptávajícího zcela zdarma a navíc nezávazná. Za vyzkoušení doslova nic nedáte.

Tip na závěr:

Hned na začátku si nechte dovézt vodu cisternou. Tato voda vám v bazénu vydrží déle čistá a vyžaduje méně chemického zásahu. Navíc ušetříte vodu z vlastních rezerv.

 

 

 


Posted in Zahrada.