dveře dýha skořice s bezp. sklem

CAG: Zvolené materiály hrají v interiérech velkou roli

dveře dýha Skořice s bezp.  sklem

Při zařizování bydlení je vždy důležité myslet nejen na design, ale také na funkčnost, kvalitu a použité materiály. A to zvláště u těch věcí, které nelze jen tak vyměnit. Mluvíme teď především o interiérových dveřích, šatnách, vestavěných skříních nebo kuchyních.

Většina lidí vnímá dveře jako automatickou součást bydlení, která má svou funkci především v oddělení jednotlivých místností. Málokdo ale přemýšlí nad tím, že jde vlastně o zásadní prvek interiéru, který může významně ovlivnit prostředí domova.

„Každé dveře mají i se zárubní plochu asi 5 m2. V průměrně velkém bytě nebo domě je dveří samozřejmě větší počet, a pokud to sečteme, jde o vcelku velkou plochu, která už má vliv na klima v interiéru,“ uvádí Jana Růžková ze společnosti CAG, dnes již tradičního českého výrobce dveří, a dodává: „Je tedy důležité, aby použité materiály byly maximálně kvalitní a dobře zpracované. I proto si pro výrobu vybíráme výhradně prověřené dodavatele z ČR nebo ze zemí EU.“

Důležitým prvkem při výběru zdravých dveří nebo skříní je obsah formaldehydu a v CAG vyrábí dveře, které mají až pětinásobně nižší obsah této chemické látky, než povoluje evropská norma. Je to díky tomu, že dveřní rámy vyrábí z masivního dřeva, lepidla splňují přísné normy nejen svým složením, ale také nanášeným množstvím a deskový materiál je od dodavatelů vyrábějících technologií odpovídající nízké emisní třídě. Dobré je také použití vodou ředitelných barev pro základní lakování dveří. V CAG používají barvy od českého výrobce s certifikací, které splňují nejpřísnější hygienické normy a jsou zcela nezávadné i do dětských pokojíčků. A pokud jste zastánci přírodních materiálů, potom určitě doporučujeme podívat se na možnosti silnostěnné dýhy forte. Jde o povrch, který český výrobce dveří nabízí v mnoha variantách moření nebo pouze v olejované či voskované úpravě jako ekologickou alternativu lakovaných a laminátových dveří.

Chcete-li mít v interiéru prosklené plochy nebo potřebujete dostat více světla do tmavé chodby, ale bojíte se, že se něco přihodí, nezoufejte. Není nic jednoduššího než použít do výplně dveří bezpečnostní sklo, a to podle potřeby buď kalené, nebo lepené. Kalené je vhodné pro dveře se sklem v rámu, protože při jeho rozbití vzniknou jen malé střípky bez ostrých hran. Lepené sklo je složeno ze dvou skleněných desek, mezi nimiž je bezpečnostní fólie, která při nárazu sklo „podrží“, takže vůbec nedojde k jeho vysypání.

Zdraví však není jen o materiálech, ale také o technologii a inovacích. A to v CAG dobře vědí, proto se stále snaží posouvat dál a hledat řešení, která jejich zákazníci ocení. Jednou z novinek, která není na českém trhu běžná, je jejich provětrávaná zárubeň. Jde o technické řešení chráněné průmyslovým vzorem, jež nabízí průchod vzduchu horním ostěním obložkové zárubně, aniž by bylo na první pohled vidět, snižovalo hlukový útlum nebo propouštělo světlo jako klasické větrací mřížky. Toto řešení je vhodné nejen pro pasivní domy kvůli vyrovnání tlaku v místnostech, ale také do interiérů, kde je potřeba zajistit volný průchod vzduchu.

Až budete vybírat dveře, skříně nebo další nábytek na míru, určitě by vám neměla uniknout nabídka CAG. Více o nich i jejich výrobcích najdete na dverecag.cz .


Posted in Interier.