doprava

Čtvrt stoletá tradice firmy AČKo

doprava

 

Úklidová firma AČKo vznikla již v roce 1989. Založil ji její majitel Karel Semelka jako standardní úklidovou službu. Časem se potenciál malého rodinného podniku rozšířil o čištění vertikálních žaluzií, později o výrobu clonící techniky.

Zastavme se u čištění vertikálních žaluzií. Karel Semelka vyvinul speciální čisticí linku, která je ošetřena patentem. Díky ní může jeho firma zajistit maximálně efektivní způsob dokonalé údržby tohoto interiérového prvku.

„Žaluzie by se měly čistit minimálně jedenkrát do roka. Tím se zajistí jejich dlouhodobá životnost a nemohou se tak stát hygienickou a zdravotní zátěží. Většinou si neuvědomujeme, že stejně jako u záclon, se prach, buničina, pyly a různé alergeny na lamelách žaluzií zachycují a jsou tak s námi v interiéru stále. Přestože záclony pereme i několikrát do roka, nenapadlo by nás udělat něco podobného v případě žaluzií. K nim jako bychom měli mylnou důvěru, že prach a chorobonosné zárodky nezachytávají. Klame nás totiž optika. Zatímco záclony jsou průhledné, tedy jednotlivá vlákna obalená prachem vytvářejí tmavší efekt, jehož si brzy všimneme, u žaluzií dominuje převážně bílá barva, jsou tedy průsvitné, což nás klame. V AČKu zbavíme jednotlivé lamely veškerých vodou rozpustných nečistot, antistaticky je upravíme, získají příjemně parfémovanou vůni a rozjasníme jejich barvy,“ konstatuje ve svém objasnění fungování patentované čistírny její majitel a konstruktér.

žaluzie

Jak vyplývá ze slov pana Semelky, mohou neudržované žaluzie přispívat k zdravotním potížím lidí, stát se zdrojem skrytých zdravotních rizik.

„Žaluzie za to nemohou, je to užitečný prvek v interiéru. Příčinou je jejich zanedbaná údržba. Na zdroj prachu v místnostech, a tím znečištěné žaluzie bezesporu bývají, jsou citliví především alergici, malé děti i lidé starších ročníků. Stále opakuji, a odborníci to dobře vědí, že neudržované žaluzie jsou skutečně zdrojem zvýšené prašnosti. To nejprve poznáme při úklidu, kdy musíme dokola zbytečně utírat vrstvy prachu z nábytku. A bohužel později trpí častými potížemi výše zmíněné skupiny lidí. Pokud vím, tak ve vyspělejších zemích mají tento problém ošetřený zákonem v rámci ochrany zdraví na pracovišti,“ potvrzuje Karel Semelka naši domněnku.

Jak podobná rizika omezit? Zcela jednoduše. Pravidelnou údržbou. „Samozřejmě nejlepších výsledků v současné době dosahuje naše unikátní čisticí linka patentovaná v roce 1999. Pravidelnou údržbu vnímáme komplexně, naši kvalifikovaní pracovníci při demontáži zkontrolují veškeré komponenty žaluzií a případné drobné závady v rámci čištění bezplatně opraví, nebo navrhnou nejvýhodnější řešení. Službu provádíme do 24 hodin. Takto pojatá údržba zaručuje bezporuchové fungování vertikálních žaluzií. Rozhodně nedoporučuji žaluzie prát v jakékoli pračce – pak vám nezbude nic jiného, než je zahodit a pořídit si nové. Vertikální žaluzie jsou velice citlivé na použitou chemii, teplotu prací lázně, pomačkání a mechanický oděr.

Čistírna vertikálních žaluzií slouží firmám i domácnostem.  AČKo však nabízí čištění také úklidovým firmám, pro které zajišťuje i technicky servis,   a výrobcům clonící techniky formou subdodávek. Tím získají pro své odběratele významný doplněk ke zkvalitnění a rozšíření vlastní nabídky.“

Musíme potvrdit, že rozdíl mezi dva roky neošetřenou látkou vertikálních žaluzií a pravidelně čištěnou je vidět už na první pohled. A tak nás napadá, že motto firmy AČKo, které můžeme spatřit na firemních autech kroužících ulicemi Prahy – Pro vaše zdraví, pro vaši úroveň – je naplněno bez výhrad. Je jen otázkou času, kdy tuto potřebnou službu budou více využívat majitelé kanceláří, bankovní domy, poštovní úřady, zdravotnická zařízení…, aby zlepšily vzhled svých prostor a současně ochránili zdraví jak vlastních pracovníků, tak svých klientů. Současní zákazníci firmy AČKo mohou potvrdit, že to stojí za to.

logo-acko                                                                                                                                              

 

 

 

 

www.ackozaluzie.cz
acko@iol.cz


Posted in Interier.