Dopřejte si čerstvý start v nové nemovitosti )

Dopřejte si čerstvý start v nové nemovitosti

Dopřejte si čerstvý start v nové nemovitosti )

Jaro je ideálním obdobím pro změny, neboť nejen příroda, ale také lidé jako by postupně procitali z určitého zimního útlumu. S tím přichází na řadu nová dávka inspirace, energie, nápadů a odhodlání, takže pokud se podobné pocity probouzí s jarem i ve vás, je nejvyšší čas pro změnu.

Pro někoho může čerstvý start představovat důkladný generální úklid domácnosti, někdo využije nový příval energie k nastavení správné životosprávy. Jsou ale i tací, kteří příchod jara vnímají jako ideální období pro zdolání důležitého životního milníku – pořízení si vlastního bydlení. Jak ovšem správně postupovat, aby se tato životní změna setkala s úspěchem a proběhla co nejsnáze?

Jak poznám, že je opravdu ten nejlepší čas pro koupi?

Dle expertů na trh s nemovitostmi nás letos rapidní pokles cen opět nečeká. Co však očekávat lze, je alespoň částečné zpomalení dynamiky samotného cenového růstu, což však naše rozhodování, zda nemovitost zakoupit nyní nebo později, příliš neovlivní. Zejména hodláte-li nemovitost využívat z dlouhodobého hlediska, nemá opatrné vyčkávání a kalkulování příliš velký smysl. Nejlépe naopak uděláte, pokud při koupi zapojíte selský rozum a již v počátku si ujasníte, co a proč toužíte zakoupit. Na základě této vize lze totiž snáze sestavit konkrétní poptávku, která vám výběr nového domova několikanásobně ulehčí.

Nebojte se spolupracovat s odborníky

Pokud máte jasně zformulovanou vizi o tom, jak by měl váš nový domov vypadat a co od něho očekáváte, přichází na řadu fáze výběru. A přestože poptávka stále výrazně převyšuje nabídku, stále je portfolio nabízených nemovitostí široké. Proto pokud nechcete nebo nemůžete trávit hodiny procházením příslušných inzerátů, požádejte o pomoc specialisty z realitní kanceláře. „Pro naše klienty zajistíme kompletní servis od vyhledání nemovitosti dle zadaných atributů až po prověření nemovitosti a vyjednání případných slev,“ vysvětluje Tomáš Matějíček ze společnosti Bohemian Estates International poskytující komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních i komerčních nemovitostí. „Díky našim službám ušetří klient obrovské množství času a energie, které by musel jinak investovat do monitoringu jednotlivých inzerátů, právníka, technika apod. Navíc umožňujeme zákazníkům vybírat z jedinečných neveřejných nabídek, dražeb, privatizací a výběrových řízení, díky čemuž šetříme také klientův rozpočet,“ zdůrazňuje Matějíček.

Hlavní kritéria úspěšného výběru

Pokud při výběru nemovitosti využijete služeb realitní kanceláře, nebo se pustíte do pátrání na vlastní pěst, je důležité zajistit si co nejvíce možných informací a zaměřit se přitom na tři základní kritéria – lokalitu, konstrukci a cenu. Uvědomte si, že na novém místě strávíte část života, proto je vhodné ujasnit si, bez čeho se v dané lokalitě neobejdete. Je zde dostatek zeleně, bohatá občanská vybavenost, dobře dostupná veřejná doprava? Lze v místě kvalitně zaparkovat? Jak se bude lokalita během let dále rozvíjet? Je orientace bytu v souladu s našimi požadavky? Kdyby se cokoliv stalo, bude nemovitost následně dobře prodejná? Dopřejte si opravdu dostatek času a vybírejte pečlivě, bez unáhlených rozhodnutí. Vhodné je také dané místo několikrát navštívit, nejlépe za dne i ve večerních hodinách, kdy vám daná atmosféra může leccos napovědět o míře bezpečí.

Dalším kritériem úspěšného výběru je samotná konstrukce stavby, neboť právě ta v kombinaci s použitými materiály ovlivňuje výslednou cenu nemovitosti a samozřejmě také vaše budoucí náklady na provoz a revitalizaci . Dbejte proto při prohlídce zvýšené opatrnosti a hledejte zdroje případných budoucích problémů –  skvrny na zdi mohou symbolizovat vadné odpady/izolace, netěsnící okna zase negativně ovlivní výdaje za vytápění. Narazíte-li na jakýkoliv problém či závadu, nebojte se po prodávajícím zajistit opravu či snížení celkové ceny.

 

 


Posted in Financování bydlení.