satpo

Co dnes chtějí nároční klienti především?

satpo

LUXUS NA KLÍČ!

S požadavky zájemců o luxusní bydlení má zkušenost i téměř každý developer, proto že v převážné většině rezidenčních projektů se vždy pár prémiových bytů najde. Něco úplně jiného představují rezidenční projekty s nabídko u několika desítek luxusních bytů. Ukazuje se, že nestačí jen atraktivní lokalita a nadstandardní vybavení. Co klient, to jiný názor na bydlení, různá individuální a někdy i značně neobvyklá přání, časová náročnost odborných konzultací, hledání nejlepších řešení a kdo ví co ještě, proto že zákazníkovi je třeba se věnovat mnohem více, než při prodeji bytů nižších cenových kategorií. Ne každý developer si s tím dokáže poradit.

Co tedy vůbec můžete chtít a co jsou schopni vám developeři nabídnout?

Developerská společnost SATPO má od roku 1994 za sebou již několik rezidenčních projektů luxusní výstavby. S aktuálními projekty té nejvyšší kategorie se nyní můžete setkat na jednom z nejatraktivnějších míst centra Prahy u smíchovského Anděla. Když počítáme, tak po vyprodaném projektu Sacre Coeur s celkovým počtem 103 bytů, je to Rezidence Sacre Coeur2 s 72-ti apartmány, 8 lofty a 5 penthousy, nejnověji pak Vitality Rezidence s 50-ti apartmány. Zkrátka, společnost SATPO má dlouholeté zkušenosti s výstavbou i prodejem luxusních bytů. Jaký je podle Vás typický kupec luxusního bytu? Je to ten, jak se říká, který si chce úplně všechno zařídit po svém?

Vůbec ne. Podle našich zkušeností není takových lidí mnoho a týká se to především těch, kteří si kupují ty nejdražší byty s finální cenou nad 30 miliónů korun. Ti mají zpravidla svého vlastního architekta, stavební dozor, chtějí si vybrat třeba málo dostupné koncové prvky a materiály ze zahraničí, zkrátka koupit si v projektu prostor a upravit ho přesně tak, jak si to představují. Pro ty nejdražší velkoplošné byty používáme systém shell & core, kdy nabízíme byty jako jednu velkou plochu bez dokončeného vnitřního uspořádání, kde si klienti sami určí, jak má jejich nové bydlení vypadat. Z celé řady důvodů ale požadujeme, aby klienti dokončili takové byty s námi, eliminujeme tak potenciální nepříjemnosti s vleklými stavebními úpravami budoucích vlastníků těchto bytů, problémy se zárukami apod. Na počátku klientovi nabízíme společnou schůzku s architektem a manažerkou klientských změn nad ideovými návrhy dispozičního uspořádání. Postupně se precizují představy klienta a po společné dohodě se kreslí projektová dokumentace. Samozřejmě, že jde o změny, které mají takový charakter a rozsah, že jsou podmíněny schválením stavebního úřadu, popř. i jiných orgánů státní správy. Není výjimkou, že má klient po svém boku odborníka, který vstupuje do jednání o podobě stavebního dokončení takového bytu nebo i jeho interiéru. Tomu se samozřejmě nebráníme. V dané cenové relaci je to pochopitelné.                                                                                         U běžných bytů v naší nabídce ale klienti nepřistupují k nikterak rozsáhlým klientským změnám. Přičítám to velmi propracovaným dispozičním uspořádáním a kvalitě koncových prvků jako jsou sanitární vybavení či podlahy těch nejlepších značek.

satpo

Tento způsob realizace klientských změn je jistě pro developera jednodušší. Jak na něj ale reagují noví majitelé bytů? Musíte je dlouho přesvědčovat, aby to nechali na vás?

Naše zkušenosti ukazují, že tento způsob klientských změn spíše vítají a přesvědčovat je moc nemusíme, protože jde zpravidla o velmi zaměstnané lidi, pro které čas znamená peníze. Chtějí dostat bezproblémovou službu a my se jim snažíme natolik vyjít vstříc, aby měli co nejméně starostí. Když jde o stavební úpravy dispozic, jsme schopni jim podle jejich přání odevzdat dílo takzvaně na klíč. Je to podobné, jako když zadáte stavební firmě realizaci svého rodinného domu, ta vám připraví projektovou dokumentaci, zajistí stavební práce včetně technického dozoru, dodá zařízení, čili vyprodukuje dům podle vašich pokynů od A až do Z. Pro nás i klienta to má ještě tu výhodu, že vše probíhá bez prodlev a v určitém čase, takže třeba hlukem a prachem zatěžující bourací práce nepřicházejí v momentě, kdy už jiní bydlí.


Posted in Interier, Stavba.