Charismatický nábytek, který dodá vašemu interiéru atmosféru Creative Commons (shutterstock.com)

Charismatický nábytek, který dodá vašemu interiéru atmosféru

Charismatický nábytek, který dodá vašemu interiéru atmosféru Creative Commons (shutterstock.com)

Volá váš interiér po znovuoživení, ale nebaví vás neosobní design, který se momentálně nabízí v prodejnách nábytku? Nízkonákladově vyrobené kusy se ne vždy zdárně snaží imitovat přírodní materiály. I na první pohled hezký kousek může na omak připomenout linkovou výrobu velkých továren. Vdechněte nový život vašemu starému nábytku nebo využijte kusy kvalitního dřeva, které vám zbyly z přestavby. Ručně opracovaný nábytek dodá interiéru  na útulnosti a prozradí něco o vašem osobní stylu.

Trámový nábytek zažívá v dnešních dnech boom. V jednoduchosti je krása a z trámů můžete klidně vyrobit postel, skříň, stůl nebo vybavit celou místnost. Ručně opracované staré dřevo nebo nové dřevo, kterému je dodán punc významných historických okamžiků, rozzáří interiér na první pohled. Takovýto kousek nemusíte měnit každých pár let za nový, ale budete hrdi na to, že může sloužit i dalším generacím.

Výroba trámového nábytku oživuje staré truhlářské řemeslo a je dobré, když má výrobce přirozený cit pro dřevo. Zároveň by ale měl mít přehled o novodobých trendech a rozumět  základům interiérového designu. Ručně vyrobený nábytek má propracované detaily do nejmenších detailů. „Nábytek vyrábíme z masivních trámů, které jsou až 100 let staré. Ve vzniklém produktu se snoubí staré řemeslo a moderní design. Celý návrh i proces výroby konzultujeme s klientem a v nejvyšší možné míře se snažíme vyjít vstříc jeho představy.“ říká Pavel Kružík majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy a výrobou nábytku na míru.

Máte doma starý dřevěný nábytek, který leží v koutě a volá po znovuoživení? I tady vám mohou pomoci specializované firmy. Nová povrchová úprava, výměna kování nebo využití starého kousku ke zcela novému účelu v místnosti dodá prostoru zásadně jiný rozměr. Navíc nábytek z masivního dřeva se mnohem více hodí do místností jako jsou ložnice nebo dětské pokoje. Z velmi oblíbené dřevotřísky se uvolňuje jedovatý formaldehyd a to zejména, když je nová. Charisma se u nábytku vyrobeného z těchto materiálů dá jen velmi těžko hledat. Nebojte se oživit letité dřevo, které vám leží nevyužité ve sklepě či na chalupě. Můžete tak vrátit kousek hezké minulosti do své přítomnosti.

 


Posted in Interier.