I výběr kusového koberce má svá pravidla, jaká to jsou

I výběr kusového koberce má svá pravidla, jaká to jsou?

I výběr kusového koberce má svá pravidla, jaká to jsou

Ke koupi kusových koberců se při zařizování či dekoraci interiéru uchyluje čím dál více lidí. Tento poměrně nenákladný doplněk dokáže totiž obydlí nejen zútulnit, ale se správným kobercem lze docílit například i prosvětlení interiéru nebo zastínění některých nedokonalostí.

Kusové koberce jsou tak již roky běžnou součástí většiny moderních interiérů a kromě toho, že působí esteticky, jsou i praktické. Zlepšují totiž akustické i tepelné vlastnosti dané místnosti, navíc chrání podlahu před opotřebením a zpříjemňují chůzi.

Při výběru koberce je ale potřeba dodržet několik základních pravidel. Nejprve je nutné mít jasno, do jaké místnosti koberec přijde. To vám napoví o materiálu a způsobu výroby koberce, který byste měli volit, ale taktéž o rozměrech. Velikost koberce je třeba přizpůsobit nejen místnosti, ale také rozmístění nábytku. Před samotnou koupí si tedy doma změřte minimální a maximální možné rozměry, ve kterých se při výběru můžete pohybovat. Chcete-li koberec umístit do více zatěžované místnosti, jako je například kuchyň, pátrejte po speciálních kusových kobercích, které jsou odolné proti vodě a lze je vodou i čistit. Ty nabízí mj. i mezinárodně působící obchodní řetězec Koberce Trend.

Máte-li jasno v tom, z jakého materiálu chcete koberec koupit a jaké může mít rozměry, přichází na řadu design. Vhodné je ladit koberec do podobných barev, jako jsou ostatní textilie v místnosti jako závěsy, potah na sedací soupravě apod. Zároveň je lepší vyvarovat se geometrických vzorců na koberci či je volit jen v případě, je-li zbytek interiéru zařízen prostě a jednoduše. Obecně poté platí, že syté barvy se budou lépe vyjímat v obývacím pokoji či v dětském pokoj a jemnější odstíny zase oceníte například v ložnici či v předsíni. Máte-li doma čtyřnohého člena rodiny, není od věci ladit barvu koberec podle barvy srsti zvířete. Do budoucna totiž tento krok oceníte.

Na závěr je taktéž důležité nepodcenit výběr prodejce. Těch je totiž v současnosti přehršel a kusové koberce najdete pomalu už i v supermarketu. Přesto však doporučujeme zaměřit se na prodejce, kteří mají s tímto sortimentem nějaké zkušenosti. Mezi ně patří i již zmiňovaná společnost Koberce Trend, která k dnešnímu dni provozuje 63 maloobchodních prodejen a patří tak mezi přední společnosti specializující se na podlahové krytiny v České republice.

 


Posted in Interier.