Koberec jako must-have do každé ložnice Creative Commons (shutterstock.com)

Koberec jako must-have do každé ložnice

Koberec jako must-have do každé ložnice Creative Commons (shutterstock.com)

Ložnice by měla být ztělesněním pohodlí, osobního vkusu a funkčnosti. Proto bytoví designéři doporučují zvolit jako podlahovou krytinu právě koberec, a to především proto, že je teplý a velmi komfortní. Oceníte ho každé ráno, kdy se vám bude určitě příjemněji vstávat, než když z vyhřáté postele šlápnete na studenou podlahu. Využít ale také můžete kusové koberce, které bývají velmi často k dostání s příjemně vysokým chlupem.

Ložnice nám více než jakákoli jiná místnost v bytě slouží jako oáza klidu a nerušeného odpočinku, abychom načerpali zpět ztracené síly. Celkově v ní strávíme třetinu života tolik potřebným spánkem. Pokud tedy v domácnosti existuje místnost, která by měla stoprocentně odrážet náš styl a potřeby, pak je to právě ložnice.

„Nejnovější trendy interiérového designu velí návrat koberců do našich ložnic. Výběr koberce se už dávno neřídí jen kritériem „hlavně aby bylo teplo od nohou“. Této pohodlné vlastnosti se ale vzdávat nemusíme, je to koneckonců primární důvod, proč se koberce v bytech objevují,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin a bytových textilií Koberce Trend. „V ložnici se vyhněte zátěžovému koberci, který je poněkud hrubší a ne příliš příjemný na nášlap bosou nohou. Využít ale můžete kusové koberce, které bývají velmi často k dostání s příjemně vysokým chlupem. Dají se dobře kombinovat s linem nebo dřevěnou podlahou,“ radí Stuchlíková

Kromě tepelné a také zvukové izolace je tato podlahová textilie důležitým módním doplňkem, který dotváří atmosféru domova a útulno. Pokud si tedy zařizujete novou ložnici nebo přemýšlíte nad oživením té stávající, začněte u koberce. Ne nadarmo patří vázání koberců mezi nejstarší řemesla a rukodělné práce na světě. Zhotovují se již dlouhá tisíciletí!

Celoplošný vs. kusový

Ještě před vlastním nákupem je třeba se rozhodnout, jestli dáte přednost celoplošné variantě, neboť její éra se po období zatracování opět vrací, nebo si vyberete některý z kusových kousků. Ať již se rozhodnete pro tu či onu variantu, rozhodně neprohloupíte. Obě jsou totiž v módě a záleží jen na vás. Vsadíte-li na kusové koberce, můžete s jejich pomocí opticky vymezit část prostoru v pokoji nebo místnost třeba předělit na dvě zóny s odlišným využitím.

„Koberce jsou k dostání v celé skupině barevných a tvarových variant. Chybu nikdy neuděláte s decentními vzory a nenápadnými barvami, sázkami na jistotu jsou jednobarevné varianty v přírodě, jako je bílá, šedá, béžová či hnědá, “radí Renata Stuchlíková. „Pokud se místnost opticky zvětší, vsaďte na světlé barvy. Patří to už léta k osvědčenmu triku interiérových designérů. Efektu tak docílíte spolehlivě, “doplňuje Stuchlíková. Zorientovat se ve své nabídce chobotnice, proto se můžete těšit na vaše potřeby i představy. Na prodejnách Koberce Trend s výběrem ráda vyškolení odborná poradenská služba včetně výběru vhodného materiálu, rozměru i barvy.

 

 

 


Posted in Interier.